Dobrava (Albanik)

fshat në Kosovë

Dobravë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Dubravë.

Dobravë
Dubravë
Fshat
Vendndodhja
Dobravë is located in Kosova
Dobravë
Dobravë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 604 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 39″ Veri

20° 49′ 33″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto