Gërkaja (Albanik)

fshat në Kosovë

Gërkajë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Gërkajë
Fshat
Vendndodhja
Gërkajë is located in Kosova
Gërkajë
Gërkajë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 612 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 29″ Veri

20° 45′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto