Kërnini i Poshtëm

fshat në Kosovë

Kërnin i Poshtëm është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Kërnin i Poshtëm
Fshat
Vendndodhja
Kërnin i Poshtëm is located in Kosova
Kërnin i Poshtëm
Kërnin i Poshtëm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 1″ Veri

20° 44′ 58″ Lindje

DemografiaRedakto

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 228 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtmeRedakto