Rikovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Rikovë
Fshat
Vendndodhja
Rikovë is located in Kosova
Rikovë
Rikovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 43″ Veri

20° 37′ 45″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto