Potomlë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Potkomlë.

Potomlë
Potkomlë
Fshat
Vendndodhja
Potomlë is located in Kosova
Potomlë
Potomlë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 42″ Veri

20° 42′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto