Rumancë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Rumancë
Fshat
Vendndodhja
Rumancë is located in Kosova
Rumancë
Rumancë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1116 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 53″ Veri

20° 54′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto