Desetak është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Desetak
Fshat
Vendndodhja
Desetak is located in Kosova
Desetak
Desetak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 41″ Veri

20° 45′ 52″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto