Gnezhdan është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gnjezhnjan.

Gnezhdan
Gnjezhnjan
Fshat
Vendndodhja
Gnezhdan is located in Kosova
Gnezhdan
Gnezhdan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 790 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 38″ Veri

20° 42′ 37″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto