Dreni (Albanik)

fshat në Kosovë

Dren është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Dren
Fshat
noform
Fshati Dren
Vendndodhja
Dren is located in Kosova
Dren
Dren
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 56″ Veri

20° 46′ 7″ Lindje

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto