Mekiniq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Mekiniq
Fshat
Vendndodhja
Mekiniq is located in Kosova
Mekiniq
Mekiniq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 876 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 10″ Veri

20° 46′ 60″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto