Kërnini i Epërm

fshat në Kosovë

Kërnin i Epërm është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Kërnin i Epërm
Fshat
Vendndodhja
Kërnin i Epërm is located in Kosova
Kërnin i Epërm
Kërnin i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 13″ Veri

20° 46′ 52″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto