Koshuticë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Koshuticë
Fshat
Vendndodhja
Koshuticë is located in Kosova
Koshuticë
Koshuticë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 12′ 40″ Veri

20° 41′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto