Cërven është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Cërven
Fshat
Vendndodhja
Cërven is located in Kosova
Cërven
Cërven
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 2′ 43″ Veri

20° 43′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto