Zemanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Zemanicë
Fshat
Vendndodhja
Zemanicë is located in Kosova
Zemanicë
Zemanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1032 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 12″ Veri

20° 49′ 4″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto