Rodel është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Rodel
Fshat
Vendndodhja
Rodel is located in Kosova
Rodel
Rodel
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 794 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 9′ 17″ Veri

20° 48′ 55″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto