Kamenica (Albanik)

fshat në Kosovë

Kamenicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Kamenicë
Fshat
Vendndodhja
Kamenicë is located in Kosova
Kamenicë
Kamenicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 1′ 2″ Veri

20° 49′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto