Iseva e Poshtme

fshat në Kosovë

Isevë e Poshtme është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Isevë.

Isevë e Poshtme
Isevë
Fshat
Vendndodhja
Isevë e Poshtme is located in Kosova
Isevë e Poshtme
Isevë e Poshtme
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 13′ 29″ Veri

20° 45′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto