Berberishti

fshat në Kosovë

Berberisht është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Berberisht
Fshat
Vendndodhja
Berberisht is located in Kosova
Berberisht
Berberisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1035 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 43″ Veri

20° 41′ 12″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto