Borçan është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Borçan
Fshat
Vendndodhja
Borçan is located in Kosova
Borçan
Borçan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1140 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 28″ Veri

20° 55′ 2″ Lindje

DemografiaRedakto

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 35 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtmeRedakto