Lloznë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Lloznë
Fshat
Vendndodhja
Lloznë is located in Kosova
Lloznë
Lloznë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1110 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 6′ 33″ Veri

20° 53′ 7″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto