Kijevçiq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Kijevçiq
Fshat
Vendndodhja
Kijevçiq is located in Kosova
Kijevçiq
Kijevçiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 838 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 8″ Veri

20° 50′ 29″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto