Mihaliq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Mihaliq
Fshat
Vendndodhja
Mihaliq is located in Kosova
Mihaliq
Mihaliq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 814 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 1″ Veri

20° 47′ 11″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto