Zabërgjë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Zabërgjë
Fshat
Vendndodhja
Zabërgjë is located in Kosova
Zabërgjë
Zabërgjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 808 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 6′ 32″ Veri

20° 49′ 45″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto