Ostraq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Ostraq
Fshat
Vendndodhja
Ostraq is located in Kosova
Ostraq
Ostraq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 894 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 50″ Veri

20° 45′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto