Jashanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Jashanicë
Fshat
Vendndodhja
Jashanicë is located in Kosova
Jashanicë
Jashanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 33″ Veri

20° 46′ 18″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto