Kalinë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Kalinë
Fshat
Vendndodhja
Kalinë is located in Kosova
Kalinë
Kalinë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 5″ Veri

20° 40′ 26″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto