Bistrica (Albanik)

fshat në Kosovë

Bistricë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Bistricë
Fshat
Vendndodhja
Bistricë is located in Kosova
Bistricë
Bistricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 789 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 13′ 31″ Veri

20° 43′ 8″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto