Kostinpotoku

fshat në Kosovë

Kostinpotok është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Përroi i Kostës.

Kostinpotok
Përroi i Kostës
Fshat
Vendndodhja
Kostinpotok is located in Kosova
Kostinpotok
Kostinpotok
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 58″ Veri

20° 48′ 48″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto