Koporiq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Koporiq
Fshat
Vendndodhja
Koporiq is located in Kosova
Koporiq
Koporiq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1053 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 30″ Veri

20° 51′ 55″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto