Vitanoviqi

fshat në Kosovë

Vitanoviq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Vitanoviq
Fshat
Vendndodhja
Vitanoviq is located in Kosova
Vitanoviq
Vitanoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 796 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 52″ Veri

20° 47′ 23″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto