Krushevë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Krushevë
Fshat
Vendndodhja
Krushevë is located in Kosova
Krushevë
Krushevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 38″ Veri

20° 46′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto