Zavratë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Zavratë
Fshat
Vendndodhja
Zavratë is located in Kosova
Zavratë
Zavratë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 55″ Veri

20° 52′ 26″ Lindje

DemografiaRedakto

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 107 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtmeRedakto