Trikosë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Trikos.

Trikosë
Trikos
Fshat
Vendndodhja
Trikosë is located in Kosova
Trikosë
Trikosë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 47″ Veri

20° 49′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto