Zërnosek është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Zërnosek
Fshat
Vendndodhja
Zërnosek is located in Kosova
Zërnosek
Zërnosek
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 877 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 10′ 7″ Veri

20° 49′ 33″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto