Ulli është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Ulli
Fshat
Vendndodhja
Ulli is located in Kosova
Ulli
Ulli
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 6′ 22″ Veri

20° 48′ 49″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto