Bellobërda

fshat në Kosovë

Bellobërdë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Bellobërdë
Fshat
Vendndodhja
Bellobërdë is located in Kosova
Bellobërdë
Bellobërdë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 14′ 6″ Veri

20° 49′ 18″ Lindje

DemografiaRedakto

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 122 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtmeRedakto