Jellakcë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Jekallcë.

Jellakcë
Jekallcë
Fshat
Vendndodhja
Jellakcë is located in Kosova
Jellakcë
Jellakcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 10″ Veri

20° 54′ 9″ Lindje

DemografiaRedakto

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 45 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtmeRedakto