Soçanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Soçanicë
Fshat
noform
Vendndodhja
Soçanicë is located in Kosova
Soçanicë
Soçanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 17″ Veri

20° 48′ 36″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto