Majdevë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Majdevë
Fshat
Vendndodhja
Majdevë is located in Kosova
Majdevë
Majdevë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 852 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 24″ Veri

20° 49′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto