Dubokë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Dubokë
Fshat
Vendndodhja
Dubokë is located in Kosova
Dubokë
Dubokë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 34″ Veri

20° 40′ 41″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto