Pridvorica (Albanik)

fshat në Kosovë

Pridvoricë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Pridvoricë
Fshat
Vendndodhja
Pridvoricë is located in Kosova
Pridvoricë
Pridvoricë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 3′ 43″ Veri

20° 47′ 58″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto