Kutnjë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kutinë.

Kutnjë
Kutinë
Fshat
Vendndodhja
Kutnjë is located in Kosova
Kutnjë
Kutnjë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 5′ 30″ Veri

20° 47′ 51″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto