Drenova (Albanik)

fshat në Kosovë

Drenovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Drenovë
Fshat
Vendndodhja
Drenovë is located in Kosova
Drenovë
Drenovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 8′ 41″ Veri

20° 43′ 31″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto