Barja (Albanik)

fshat në Kosovë

Bare është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Bare
Fshat
Vendndodhja
Bare is located in Kosova
Bare
Bare
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 836 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 17″ Veri

20° 37′ 2″ Lindje

DemografiaRedakto

Sipas vlerësimeve të vitit 2009 për regjistrimin në Kosovë të vitit 2011, fshati numëronte 45 banorë, prej të cilëve një shumicë serbë.

Lidhje të jashtmeRedakto