Miokoviq është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Miokoviq
Fshat
Vendndodhja
Miokoviq is located in Kosova
Miokoviq
Miokoviq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1099 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 46″ Veri

20° 49′ 56″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto