Pllaninicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Pllaninicë
Fshat
Vendndodhja
Pllaninicë is located in Kosova
Pllaninicë
Pllaninicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 1276 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 13′ 11″ Veri

20° 51′ 53″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto