Pllakanica

fshat në Kosovë

Pllakanicë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Plakanicë.

Pllakanicë
Plakanicë
Fshat
Vendndodhja
Pllakanicë is located in Kosova
Pllakanicë
Pllakanicë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 836 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 4′ 28″ Veri

20° 42′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto