Vuça (Albanik)

fshat në Kosovë

Vuçë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Vuçë
Fshat
Vendndodhja
Vuçë is located in Kosova
Vuçë
Vuçë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 548 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 2′ 36″ Veri

20° 47′ 38″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto