Simiçishti

fshat në Kosovë

Simiçisht është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Simiçisht
Fshat
Vendndodhja
Simiçisht is located in Kosova
Simiçisht
Simiçisht
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 11′ 28″ Veri

20° 46′ 43″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto