Kajkovë është një vendbanim në komunën e Albanikut, Kosovë.

Kajkovë
Fshat
Vendndodhja
Kajkovë is located in Kosova
Kajkovë
Kajkovë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Albanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 556 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 43° 7′ 60″ Veri

20° 47′ 47″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto